fot. Arkadiusz Wilman/ Polskie Radio Koszalin
Jest to możliwe dzięki finansowemu wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oprócz pojazdów inspektorat otrzyma też stacje ładowania. Dziś w koszalińskim biurze Funduszu została podpisana umowa w tej sprawie.

Jak podkreślił prezes WFOŚiGW w Szczecinie Marek Subocz, na ten cel zostało przeznaczonych 800 tysięcy złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. - WIORiN idzie z duchem czasu i cieszę się, że te środki zostały przekazane właśnie tam - powiedział.

Nowe pojazdy trafią do Koszalina, Szczecina, Kołobrzegu, Stargardu, Sławna i Wałcza. Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Barbara Hawrył zapowiedziała, że to początek większego procesu modernizacji floty. - Cieszę się, że nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Będziemy składać kolejne, bowiem stworzony przez nas projekt zakłada wymianę całej naszej floty, czyli ponad 30 aut.

WIORiN kupi pojazdy elektryczne o zasięgu co najmniej 230 km na pełnej baterii oraz naścienne stacje ładowania. - To kolejna ważna eko-inwestycja w naszym regionie - zaznaczył Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Elektromobilność to współczesne wyzwanie cywilizacyjne, a nasze województwo pod tym względem pozytywnie się wyróżnia - dodał.

WFOŚiGW w Szczecinie do tej pory wsparł finansowo zakup prawie 80 samochodów elektrycznych i 14 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz 40 stacji ładowania.

aw/zn

fot. Arkadiusz Wilman/ Polskie Radio Koszalin
fot. Arkadiusz Wilman/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana