fot. archiwum prk24.pl
Środowy wieczór i rozmowy o tym, jak zachęcić młodzież do chodzenia do szkoły, zgłębiania pasji i mówienia o swoich potrzebach. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, czy jest gdzieś szkoła idealna i co trzeba zrobić, by szkoły były tak postrzegane.

Pandemia, obecna sytuacja geopolityczna a do tego kryzys ekonomiczny - śmiało można powiedzieć, że te czynniki wywołują zagubienie wśród młodych ludzi. To oczywiście odbija się na ich procesie edukacyjnym i kontaktach z rówieśnikami. Jak wobec tego sprawić, żeby młodzież chętnie chodziła do szkoły i się w niej odnalazła?

materiał Beaty Góreckiej

Zajrzeliśmy do koszalińskiego „Ekonoma”. Tu na blisko tysiąc uczniów, przypada dwóch pedagogów i jeden psycholog. Czy takie wsparcie dla uczniów wystarczy, by stworzyć idealną placówkę? O tym mówiła psycholog Paula Hajduk-Kuczyńska.

rozmowa Renaty Pacholczyk z Paulą Hajduk-Kuczyńską

Z dotychczasowych wypowiedzi wynika, że przed kadrą nauczycielską, rodzicami, ale i samymi uczniami - sporo wyzwań. Tak też uważa psycholog Jacek Wezgraj. Jego zdaniem idealnej szkoły nie ma, ale też nie ma sytuacji, w której nie można byłoby pomóc młodzieży. Bo ta tej pomocy oczekuje i potrzebuje.

rozmowa Renaty Pacholczyk z Jackiem Wezgrajem