fot. Zbigniew Bogucki/Twitter
To drugi etap modernizacji szlaku wiodącego przez Mielno i Unieście. 8,5 miliona złotych na ten cel pochodzi z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Remont głównej arterii przebiegającej przez Mielno rozłożony został na trzy etapy. Rozpoczyna się właśnie drugi z nich, a po nim do przebudowy pozostanie jedynie odcinek najbliżej centrum Mielna.

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski podkreślił, że remontowana droga jest bardzo ważna dla społeczności lokalnej: - Dla Mielna i powiatu koszalińskiego to inwestycja strategiczna. Jest ona istotna dla mieszkańców, turystów i przedsiębiorców.

Marcin Szerszeń, wiceprezes firmy, która wykonuje remont, powiedział na czym będzie on polegał: - To prawie kilometrowy odcinek. Wymienione zostaną nawierzchnia, elementy wodno-kanalizacyjne i telekomunikacyjne.

Mieszkańcy i turyści są zadowoleni, że poprawią się warunki drogowe. - Cieszę się, że ta droga jest remontowana. To niezbędna dla nas inwestycja - powiedział jeden z nich.

Remont zakończyć się ma przed wakacjami w 2023 roku. Na czas prac kierowców czekają utrudnienia, wprowadzono m.in. ruch wahadłowy.
kk/red.

Posłuchaj

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski Marcin Szerszeń, wiceprezes firmy, która wykonuje remont mieszkańcy i turyści