fot. pixabay.com
Uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjechali do Ustki i chcą bezpłatnie podjąć naukę języka polskiego, mogą wziąć udział w drugiej edycji przeznaczonego dla nich kursu. Rozpoczęcie zajęć planowane jest na 6 października.

Rzeczniczka usteckiego magistratu Eliza Mordal podała, że kolejna edycja kursu, którego organizatorami są Urząd Miasta Ustki i Fundacja Kaszubskie Słoneczniki, podobnie jak pierwsza, finansowana jest z pieniędzy z prowadzonej zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywać się mają w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Ustce i w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Adventure”.

- W ramach zajęć uczestnicy kursu poznają podstawy języka polskiego lub pogłębią jego znajomość. Jesteśmy pewni, że nowo nabyte umiejętności językowe pozwolą im na dużo łatwiejsze zaadaptowanie się do nowej sytuacji i wejście na rynek pracy - zaznaczyła rzeczniczka.

W Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej 71, pierwsze zajęcia planowane są na 6 października. Mają odbywać się w czwartki i piątki w godz. 15.30-17.00. W Niepublicznej SP „Adventure” przy ul. Darłowskiej 3b kurs ruszy 7 października. Kolejne zajęcia też zaplanowane są na wtorki i czwartki, w godz. 17.00-18.30.

Chętni do udziału w kursie powinni złożyć wnioski w usteckim magistracie przy ul. ks. kard. St. Wyszyńskiego 3, pok. 02, 03 lub 2M lub w siedzibie Niepublicznej SP „Adventure” w godz. 8.00-12.00.

Informacje w tej sprawie udzielane są pod numerami telefonów: 59-81-54-370, 59-81-54-372 lub 59-81-54-373.

PAP/zas