fot. GDDKiA/ Mateusz Grzeszczuk
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała zdjęcia z prac na wysokości węzła Koszalin Zachód. Rozpoczyna on 48-kilometrowy odcinek drogi S11 Koszalin-Bobolice. Węzeł połączy „ekspresówkę” z ulicą Szczecińską w Koszalinie.

Niedaleko węzła zostaną zbudowane także miejsca obsługi podróżnych, tzw. MOP.

Prace nad budową trasy S11 na odcinku Koszalin-Bobolice trwają od 20 lipca 2021 roku. Będzie to dwujezdniowa droga o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Jej przebieg będzie inny niż obecnej DK11. Rozpocznie się od węzła Koszalin Zachód, którego północna część powstała w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa, a zakończy na węźle Bobolice, na przecięciu z DW171.

Jak przekazał Paweł Szefernaker, droga ekspresowa S11 z Koszalina do Bobolic jest pierwszym odcinkiem „drogi życia” dla Pomorza Środkowego. Zgodnie z planem, ten fragment trasy powinien być oddany do użytku we wrześniu 2023 r.
Droga ekspresowa S11 połączy Pomorze Środkowe przez Poznań z aglomeracją śląską. Będzie miała ponad 600 kilometrów. Oddanie do użytku ostatnich odcinków S11 powinno nastąpić w 2029 roku. W przyszłości pokonanie trasy z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na skrzyżowaniu z A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad pięć godzin.

fot. GDDKiA/ Mateusz Grzeszczuk
fot. GDDKiA/ Mateusz Grzeszczuk
fot. GDDKiA/ Mateusz Grzeszczuk

red./zn