fot. TVP Info
Rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych i prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, który w poniedziałek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk skomentował m.in. obecną sytuację epidemiczną.

Gość „Studia Bałtyk” zwrócił uwagę na rosnącą liczbę zakażeń Covid-19 w Pomorskiem: - Obserwujemy dużo infekcji, w tym covidowych. W województwie pomorskim mamy najwyższy wskaźnik zachorowań w Polsce. Epidemia jeszcze nie wygasła. Z mojego doświadczenia wynika, że te osoby które rzadko się pojawiają u lekarza powinny pojawiać się u niego częściej. Niestety część ludzi woli leczyć się na własną rękę, co nie jest odpowiedzialne.

Dr Sutkowski skomentował także niski poziom wyszczepialności przeciw Covid-19: - Mamy duże zaległości w szczepieniach przeciw Covid-19, bo zainteresowanie nimi jest małe. Nie powinniśmy czekać na zachętę z Ministerstwa Zdrowia. Należy wzmocnić ten przekaz w komunikacji społecznej, szczepienia są bardzo ważne, ponieważ dotyczą naszego bezpieczeństwa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/aj

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: dr Michał Sutkowski