fot. Polskie Radio Koszalin/ Katarzyna Chybowska
Udział w nim wzięli zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby początkujące. Do ich dyspozycji było kilkadziesiąt tytułów - począwszy od prostych zabaw karcianych, po skomplikowane planszówki strategiczne i logiczne.

Uczestnicy podkreślali, że takie spotkania są dla nich okazją do poznania innych graczy i sposobem na alternatywne spędzenie czasu, z dala od komputera czy telewizora: - Możemy pograć z nowymi ludźmi, poznać kogoś. Nie wszystkie gry możemy też rozegrać w mniejszym gronie, łatwiej tu uzbierać większą liczbę osób. To zupełnie inna forma spędzenia wolnego czasu. Zmusza do pomyślenia, ale jest to przyjemny rodzaj wysiłku.

Od kilku miesięcy w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej działa też wypożyczalnia gier planszowych. Można również skorzystać z nich na miejscu. - Mamy przygotowaną specjalną antresolę, gdzie można w odosobnieniu miło spędzić czas. Podpowiadamy również jakie gry, w zależności od zainteresowań, komuś mogą przypaść do gustu - czy bardziej strategiczne, zręcznościowe, czy np. kontrola nad planszą. Nowym graczom przekazujemy również zasady, którymi posługuje się dana planszówka - powiedziała Olga Roicka z Mediateki.

Kolejne bibliotekogranie odbędzie się pod koniec października. Chętni muszą się zapisać poprzez stronę www. planszówki-koszalin.pl.

Polskie Radio Koszalin objęło wydarzenie patronatem medialnym.

kch/aj

fot. Polskie Radio Koszalin/ Katarzyna Chybowska
fot. Polskie Radio Koszalin/ Katarzyna Chybowska
fot. Polskie Radio Koszalin/ Katarzyna Chybowska

Posłuchaj

uczestnicy bibliotekogrania Olga Roicka z Mediateki