fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
Prawie pół tysiąca laptopów, tabletów i komputerów stacjonarnych otrzymali mieszkańcy gminy wiejskiej Szczecinek. Dzieci, młodzież oraz ich rodzice nie ukrywają satysfakcji z realizacji projektu. Przyznali, że nowy sprzęt przyda się m.in. do nauki.

Urządzenia mieszkańcom gminy Szczecinek wręczała m.in. szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska. Wiceminister klimatu i środowiska podkreślała, że byli pracownicy PGR-ów wreszcie nie czują się zapomniani i wykluczeni. - Likwidacja Państwowych Gospodarstw Rolnych odbyła się w barbarzyński sposób. Przez tyle lat państwo Polskie było odwrócone plecami do tych miejscowości i tych ludzi. To są kwestie cały czas trudne do zaakceptowania - tłumaczyła.

Program wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. - W całej Polsce do programu przystąpiło 1600 gmin. Tylko w województwie zachodniopomorskim samorządy otrzymały 76 milionów złotych na zakup tych nowoczesnych urządzeń. To pokazuje wymiar tego programu - podkreślił wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik.

Sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów trafił już do większości zachodniopomorskich samorządów, które przystąpiły do programu.

ms/zn

fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza