fot. PRK24
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

W minionym tygodniu w Gościnie odbyły się warsztaty muzyki tradycyjnej. Z radiowym mikrofonem pojawiliśmy się w Centrum Kultury i Książki, by porozmawiać z uczestnikami warsztatów.

warsztaty muzyki tradycyjnej w Gościnie

W październiku rusza pierwsza w Kołobrzegu bezpłatna szkółka bilardowa dla dzieci i młodzieży. Trwają jeszcze zapisy. Gościem „Studia Kołobrzeg” był założyciel szkółki - właściciel klubu bilardowego, zawodnik i sędzia gier bilardowych Krzysztof Golszewski.

szkółka bilardowa w Kołobrzegu

W sobotę w Charzynie odbędą się Dożynki Charzyńskie. Jest to impreza organizowana przez sołectwo i strażaków ochotników. Jedną z atrakcji tego wydarzenia będzie licytacja samochodu osobowego. Dochód przeznaczony będzie na wkład własny do samochodu bojowego dla OSP.

Dożynki Charzyńskie

Gościem „Studia Kołobrzeg” był także wójt gminy Dygowo. Z Grzegorzem Starczykiem rozmawialiśmy m.in. o realizowanych w gminie  inwestycjach.

Grzegorz Starczyk, wójt gminy Dygowo

W Kołobrzegu odbyło się kolejne spotkanie w sprawie utworzonej na rzece Parsęcie łachy. Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie, przybliżył jakie działania zostaną podjęte w tej sprawie.

Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie

27 września odbędzie się uroczyste otwarcie gazociągu Baltic Pipe. Maciej Bejnarowicz, przewodniczący kluby radnych Prawa i Sprawiedliwości, opowiedział o swoim udziale w realizacji przedsięwzięcia.

Maciej Bejnarowicz, przewodniczący kluby radnych Prawa i Sprawiedliwości

Z Czesławem Hocem, posłem PiS i członkiem Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkaliśmy się na Mierzei Wiślanej. Rozmawialiśmy o znaczeniu inwestycji.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Gośćmi „Studia Kołobrzeg” byli również - premier Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki i wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Tematem wiodącym był otwarty 17 września 2022 roku kanał żeglugowy. W rozmowie z prezesem Rady Ministrów poruszamy również wątek reparacji wojennych.

premier Mateusz Morawiecki i wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk