fot. Polskie Radio Koszalin
Na dokończenie inwestycji miasto musi wydać dokładnie 760 tys. zł więcej. Decyzję w tej sprawie mają w czwartek podjąć radni.

Remont ul. Piłsudskiego od ul. Pileckiego do ul. Traugutta ma kosztować 13,5 mln zł, z czego część to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- To inwestycja, która jest realizowana, a zwiększył tam zakres robót budowlanych. Dlatego podpisany został już aneks - powiedziała Katarzyna Macko, skarbnik miasta.

Jak poinformowały w środę władze miasta, trwają także negocjacje z wykonawcą wiaduktu w ciągu Alei Monte Cassino. Chce on dodatkowych 15 milionów na dokończenie inwestycji. Zgodnie z planem, wiadukt ma być oddany do użytku 10 stycznia przyszłego roku. Niewykluczone jednak, że dojdzie do opóźnienia w realizacji tej inwestycji.

Koszalin w tym roku przeznaczy rekordową kwotę - 3 milionów 630 tys. zł na jubileuszową edycję budżetu obywatelskiego. Jak zaznaczył prezydent Piotr Jedliński, jest to konieczne ze względu na rosnące ceny, co pokazały również zeszłoroczne projekty: - Poza pojedynczymi przypadkami nie udało się zrealizować projektów w ramach kosztorysów. Za każdym razem musieliśmy dołożyć jakąś część pieniędzy. Niestety koszty, zwłaszcza robót i prac budowlanych, wzrastają. Czasami jest też tak, że do projektów nie zgłaszają się żadni wykonawcy. Tak było w przypadku modernizacji Wodnej Doliny.

Głosowanie na projekty w ramach koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa od 1 do 23 października. Każdy mieszkaniec, bez względu na wiek, będzie mógł oddać trzy głosy na projekty ogólnomiejskiej oraz jeden głos na projekty osiedlowy.

kch/aj/ar

Posłuchaj

Katarzyna Macko, skarbnik miasta Piotr Jedliński, prezydent Koszalina