fot. PRK24
Plany opozycji dotyczące zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz ocena kolejnych propozycji rządu zmierzających do wsparcia odbiorców energii - to tematy poruszone w porannej rozmowie „Studia Bałtyk”. Gościem Anny Popławskiej był Zbigniew Konwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, sekretarz Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska.

- Chcemy, by do wyborów poszedł jak najszerszy blok opozycyjny, wręcz nakazuje to metoda rozdzielania mandatów - mówił poseł Konwiński, przyznając, że pakt senacki i ewentualny przyszły wspólny rząd to minimum, jakie opozycja postawiła sobie po niedawnym spotkaniu swoich liderów. Jednak jedna lista w wyborach do Sejmu stoi pod znakiem zapytania.

Poseł pytany o kwestie łączące poszczególne partie opozycyjne, pozwalające im np. na ewentualne wspólne tworzenie rządu wymienił: - Kwestia praworządności, relacje w ramach Unii Europejskiej, proeuropejski kurs. Dopytywany o sprawy związane ze spojrzeniem na polską gospodarkę powiedział: - Różnice są, to jest oczywiste.

Część rozmowy poświęcona była propozycjom wsparcia odbiorców energii energetycznej, które zostały niedawno przedstawione. Czy Platforma Obywatelska je poprze? - Gdy do Sejmu wpłynie projekt ustawy, będziemy się nad nim pochylać - odpowiedział Zbigniew Konwiński.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Zbigniew Konwiński