fot. pixabay.com
Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli prorektor Politechniki Koszalińskiej ds. studenckich prof. Tomasz Królikowski, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie Piotr Simiński oraz Tomasz Ogonowski z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Prof. Tomasz Królikowski podkreślił, że zainteresowanie studiowaniem na Politechnice Koszalińskiej jest duże: - Tegoroczny nabór jest o dziesięć procent większy niż przed rokiem. Najpopularniejszymi kierunkami są informatyka, budownictwo, finanse i rachunkowość czy mechatronika. Poziom naszej uczelni z roku na rok jest coraz wyższy. Od tego roku akademickiego na naszej uczelni będzie można doktoryzować się z nauk o polityce. Podpisujemy także umowy o współpracy z regionalnymi firmami. Kształcimy na potrzeby rynku pracy i już teraz widzimy, że funkcjonuje to na dobrym poziomie.

rozmowa z prof. Tomaszem Królikowskim

Piotr Simiński powiedział, że strażnicy miejscy ustawiają fotopułapki w miejscach, gdzie tworzone są nielegalne wysypiska odpadów: - Najczęściej te śmieci to pozostałości po działalności gospodarczej. Przy koszach ulicznych także znajduje się wiele nielegalnych odpadów, chociażby przy ulicy Dobrzyckiego ktoś przywiózł kilka ton śmieci. Montujemy tego typu urządzenia również w punktach selektywnej zbiórki. Mieszkańcy wrzucają bowiem zmieszane odpady do pojemników przeznaczonych na te plastikowe lub szklane. Przypomnę, że 1 września weszły nowe przepisy. Za zaśmiecanie placów i zieleni można otrzymać 500-złotowy mandat, a także nakaz uprzątnięcia takiego miejsca.

rozmowa z Piotrem Simińskim

Tomasz Ogonowski mówił o rozpoczynającej się w środę 13. edycji festiwalu Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr”: - Mamy siedem spektakli konkursowych. Ze względów finansowych musieliśmy zrezygnować z kilku przedsięwzięć. Mimo to mamy małe i większe formy spektakli, które odnoszą się do naszej rzeczywistości. Sześć z siedmiu, uogólniając, jest o tym samym - m.in. chęci zamknięcia się w swojej bańce, która zapewni młodym bezpieczeństwo. Wojna, kryzys gospodarczy i inflacja powodują, że jest pewna chęć ucieczki od rzeczywistości.

rozmowa z Tomaszem Ogonowskim