fot. Arkadiusz Wilman/ Polskie Radio Koszalin

W Skrzatuszu zakończyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Przyjaciele Jezusa”. W programie organizatorzy zaplanowali koncert rapera Tau, tańce ewangelizacyjne, adorację Najświętszego Sakramentu oraz uroczystą Eucharystię.

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu

Dziś w samo południe rozpocznie się diecezjalny odpust w Skrzatuszu. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Łaskami Słynąca Pieta Skrzatuska za kilka godzin otrzyma nowe korony pobłogosławione przez papieża Franciszka. Dzisiejsze spotkanie będzie także zwieńczeniem obchodów 50-lecia diecezji.

Jak zbudować zdrową i zrównoważoną wspólnotę Kościoła w Polsce? Odpowiedzi m.in. na to pytanie chce szukać inicjatywa pod hasłem Kongres Katoliczek i Katolików. Jej założeniem jest współpraca świeckich i duchownych w dyskusji, która będzie poruszać najważniejsze tematy społeczne. Pomysłodawcą i moderatorem inicjatywy jest dominikanin ojciec Paweł Gużyński. Wśród różnych grup, uczestniczą w nim m.in. kobiety, które rozmawiają o zjawisku domowej przemocy i stanowisku Kościoła Katolickiego w tej sprawie. Rozmowę Jadwigi Koprowskiej z prof. Anną Niżegorodcew oraz Barbarą Braun, przygotowała Katarzyna Kużel.

Kongres Katoliczek i Katolików

Kongres Katoliczek i Katolików ma zrzeszać i organizować spotkania, które będą łączyły dwie ważne grupy żyjące w Kościele - świeckich i duchownych. Kongres jest cyklem trwających od kilku miesięcy spotkań, debat i dyskusji.