Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Gościem „Studia Kołobrzeg” był historyk dr Łukasz Gładysiak. W rozmowie dotyczącej napaści Armii Czerwonej na Polskę w dniu 17 września 1939 roku, nawiązaliśmy do biernej postawy Zachodu. Mówiliśmy również o analogii tych wydarzeń do wojny na Ukrainie.

dr Łukasz Gładysiak

W cotygodniowym spotkaniu z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem, podsumowaliśmy tegoroczne dożynki. W rozmowie nawiązaliśmy m.in. do historii święta plonów i do tradycji.

Czesław Hoc - kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Gościem Małgorzaty Abramowicz był gitarzysta Adam Herbata Herbowski - kołobrzeżanin, który wziął udział w Wielkim Graniu na PGE Narodowym.

Adam Herbata Herbowski

Michał Barta był utytułowanym sportowcem, twórcą „kołobrzeskiej szkoły oszczepu”, ukochanym nauczycielem. Właśnie odbył się XXIV Memoriał jego imienia.

memoriał Michała Barty

W ratuszu odbyła się I konferencja pt. „Bezpieczeństwo na szlakach historii”. Rozmawialiśmy z organizatorką wydarzenia - Żanetą Czerwińską z fundacji Skryptorium.

Żaneta Czerwińska

W Hali Millenium odbyły się I Targi zajęć pozalekcyjnych. Sprawdziliśmy jaką ofertę skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych mają prezentujący się wystawcy.

I Targi zajęć pozalekcyjnych

Kpt. Przemysław Kowalski, wiceprezes zarządu Głównego Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju był gościem „Studia Kołobrzeg”. Weteran wyjaśnił, jakie są główne zadania stowarzyszenia. Nawiązał również do Ustawy o weteranach działań poza granicami państwa.

Kpt. Przemysław Kowalski

W Ustroniu Morskim odbyły się dożynki gminne. Będąc na miejscu, rozmawialiśmy m.in. z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich Magnolia na temat tradycji dożynkowych.

Koło Gospodyń Wiejskich Magnolia