źródło: organizator
Sobotni V Rajd Szlakiem Żołnierzy AK na Pomorzu Środkowym to doskonała okazja, by wziąć udział w żywej lekcji historii. Wciąż można do niego dołączyć.

- W tym roku obchodzimy 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej i trwają różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia mające na celu przypomnienie tej organizacji. Jednym z nich jest zorganizowanie, po pięciu latach przerwy, rajdu szklakiem żołnierzy AK po naszym terenie - poinformował Marcin Maślanka ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRYF z Koszalina, które wspólnie z Muzeum Regionalnym w Bobolicach współorganizuje imprezę. - Miejsce nie jest wybrane przypadkowo, bo w Bobolicach w 1945 roku osiedliła się spora grupa kresowych żołnierzy AK, która prowadziła działania antykomunistyczne i niepodległościowe oraz była w strukturach podległych pod sztab naczelnego wodza w Londynie - dodał.

Początek rajdu o godz. 10.00 przed Szkołą Podstawową w Bobolicach. Na liście uczestników jest już 80 osób. Nie jest ona zamknięta i chętni mogą zgłaszać się nawet na kilkanaście minut przed startem.

tt/zas

Posłuchaj

materiał Tomasza Trana