fot. Szkoła Policji w Słupsku
Tytuł Mistrza Europy w brazylijskim ju-jitsu wywalczył sierż. sztab. Bartosz Mazur, policjant ze Szkoły Policji w Słupsku. Silnie obsadzone zawody miały miejsce w mieście Frisange, w Luksemburgu.

Na ośmiu matach kilkuset zawodników rywalizowało o miano najlepszego zawodnika brazylijskiego ju-jitsu, zarówno w formule w kimonach (Gi) jak i bez kimon (No-Gi).

- Łatwo tego tytułu się nie zdobywa. Same przygotowania zajęły rok. Na poważnie zacząłem trenować brazylijskie ju-jitsu w ubiegłym roku we wrześniu u pana Damiana Bartnickiego w klubie „Serpentens” Słupsk. W tygodniu ćwiczyłem od trzech do pięciu razy - powiedział Bartosz Mazur.

Organizator mistrzostw The North American Grappling Association przyznaje liczące się w świecie sportu pasy mistrzowskie.

Sukces policjanta jest tym większy, że oprócz tytułu mistrzowskiego wywalczył on również 4. miejsce w kategorii „open” brazylijskiego ju-jitsu bez kimon. W tej kategorii pokonał utytułowanych zawodników z Maroka, Danii i Albanii, a dopiero w walce o 3. miejsce musiał uznać wyższość Alvaro Emanuela Silvy z Zielonego Przylądka.

mk/od

fot. arch.pryw.
fot. arch.pryw.
fot. arch.pryw.
fot. arch.pryw.

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Bartoszem Mazurem