Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Gośćmi „Studia Kołobrzeg” są żołnierki WOT i rekonstruktorki z grupy Szarotek. Ich zadaniem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat kobiet z AK. Do rozmowy zaprosiliśmy również dowódcę 14 ZBOT, który zaprosi słuchaczy na przysięgę wojskową i święto brygady.

„Studio Kołobrzeg”

W Dziwnowie odbył się XIII Festyn Komandosa. To coroczne spotkanie przedstawicieli wszystkich polskich jednostek specjalnych z turystami i mieszkańcami Dziwnowa. Rzecznik jednostki wojskowej AGAT mjr Mariusz Łapeta przybliżył charakterystykę służby w „specjalsach”.

„Studio Kołobrzeg”

Kołobrzeżanie organizują IV konwój humanitarny na Ukrainę. Tym razem pojadą aż do Charkowa. Tam na pomoc żywnościową czeka ponad sto osób, będących pod opieką polskiego księdza. Od kilku miesięcy żyją w podziemiach kościoła. O akcji rozmawialiśmy z organizatorami transportu.

„Studio Kołobrzeg”

- Hospicjum to też życie - twierdzą zgodnie uczestnicy I Piknikowego Dnia Otwartego. O wolontariacie, wartości, jaką jest pomoc placówki, mówili pracownicy, wolontariusze i bliscy tych, którzy w hospicjum spędzili ostatnie chwile swojego życia.

„Studio Kołobrzeg”

Druhowie OSP w Gorawinie w powiecie kołobrzeskim mają nową remizę. Za ponad 1,3 złotych powstał zupełnie obiekt, który wyposażony jest w pełnowymiarowy garaż, toalety, prysznice, kuchnię, salę konferencyjną oraz pomieszczenia socjalne. Inwestycja została sfinansowana z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Studio Kołobrzeg”

Podczas inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie otwarto nowe boisko szkolne. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Sejmu, samorządu, kuratorium oświaty i wojska.

„Studio Kołobrzeg”

Do szkół ponadpodstawowych wszedł nowy przedmiot. To Historia i Teraźniejszość. Z posłem PiS-u Czesławem Hocem rozmawialiśmy o potrzebie krzewienia wiedzy o najnowszych dziejach Polski.

„Studio Kołobrzeg”

31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, pod pamiątkowymi tablicami „Solidarności”, na ścianie kołobrzeskiej bazyliki, działacze niepodległościowej opozycji zapalili znicze i złożyli kwiaty. Bohaterowie tamtych przełomowych wydarzeń podzielili się swoimi wspomnieniami.

„Studio Kołobrzeg”