fot. Marcin Kamiński/prk24
O równe dopłaty do ogrzewania, bez względu na to, jaki surowiec jest do tego używany, postulują słupscy politycy z Platformy Obywatelskiej.

- Będziemy chcieli wprowadzić takie poprawki do rządowego projektu ustawy w tym zakresie - zapowiedział podczas konferencji prasowej poseł PO Zbigniew Konwiński. - Na najbliższym posiedzeniu w piątek, Sejm zajmie się projektem rządowym dotyczącym dodatków dla osób, które ogrzewają swoje domostwa różnymi paliwami. Będziemy pracować ekspresowo, ale źle się stało, że te poprawki, które zgłaszaliśmy już miesiąc temu i które zostały ponowione w Senacie, zostały odrzucone - powiedział poseł, zaznaczając, że jego ugrupowanie będzie optowało za tym, by bez względu na paliwo, wysokość dodatku była taka sama.

Senator Platformy Obywatelskiej Kazimierz Kleina stwierdził, że w informacjach przekazywanych społeczeństwu w związku z dopłatami i pomocą do cen energii oraz ogrzewania, panuje chaos. - Nie ma przemyślanej, skoordynowanej informacji dla obywateli - stwierdził senator, dodając, że przyjęte rozwiązania, nie mogą różnicować obywateli.

Tymczasem 24 sierpnia rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawiony zostanie projekt ustawy o dopłatach do źródeł energii innych niż węgiel. Dzień wcześniej projekt przyjęła Rada Ministrów. Podczas konferencji prasowej Piotr Müller podkreślił, że rząd chce uchronić jak najwięcej osób przed skutkami kryzysu energetycznego, a różna, w zależności od rodzaju paliwa, wysokość zaproponowanych dodatków, odzwierciedla różnice w cenach zakupu poszczególnych surowców.

Przypomnijmy, że ustawą objęte zostaną również miejskie elektrociepłownie, dostarczające ciepło do mieszkań.

mk/zas

Posłuchaj

materiał Marcina Kamińskiego