fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin
Za kwotę ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych powstał nowy obiekt. W sobotę, z udziałem lokalnej społeczności, druhów z sąsiednich gmin, zespołów śpiewaczych i samorządowców dokonano oficjalnego otwarcia siedziby.

Jak przekazał Polskiemu Radiu Koszalin wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki - druhowie jednostki OSP z Gorawina mają w końcu to, na co czekali kilkanaście lat: - Myślę, że nowa remiza przyczyni się do naboru młodszych druhów i sprawi, że będą oni chętniej uczestniczyli w działaniach jednostki OSP.

Nowa remiza wyposażona jest w pełnowymiarowy garaż, toalety, prysznice, kuchnię, salę konferencyjną oraz pomieszczenia socjalne. Druh Sebastian Kuźma z OSP w Gorawinie nie krył zadowolenia: - Przede wszystkim cieszymy się z dostępu do wody, ogrzewania i toalet. W poprzednim budynku mieliśmy jedynie prąd. Można powiedzieć, że działaliśmy na własną rękę - zaznaczył.

Obecny na uroczystości zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Marek Popławski podkreślił znaczenie dobrych warunków socjalnych dla integracji środowiska strażaków.

- Remiza dla strażaków jest jak drugi dom. Wiele czasu spędzamy w murach remiz. To nie jest obiekt, w którym stoi jedynie samochód. Jest to zaplecze socjalne i miejsce odpoczynku po akcjach - zwrócił uwagę z-ca komendanta Marek Popławski.

Całość inwestycji została sfinansowana z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

mw/aś

fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin
fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin
fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Mirosław Terlecki - wójt gminy Rymań druh Sebastian Kuźma z OSP w Gorawinie Marek Popławski - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie