prk24.pl
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Pomiędzy miastem Kołobrzeg, miastem Gościno, gminami należącymi do powiatu kołobrzeskiego oraz gminą Sławoborze toczy się spór na temat różnych dla poszczególnych podmiotów taryf za wodę. Z inicjatywy kołobrzeskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca doszło do spotkania wiceprezesa Wód Polskich oraz wójtów poszczególnych gmin i przedstawicieli spółki Wodociągi Miejskie i Kanalizacja w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Spór wokół taryf za wodę

Za kilka dni początek roku szkolnego. W szkołach pojawi się nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość. Na ten temat rozmawiamy z zachodniopomorskim kuratorem oświaty, historykiem Bogusławem Ogorzałkiem.

Bogusław Ogorzałek - zachodniopomorski kurator oświaty

W Brojcach w powiecie gryfickim odsłonięto pomnik poświęcony Ofiarom Zbrodniczych Ideologii.

relacja Małgorzaty Abramowicz

Po 10-dniowej walce z szalejącymi na południu Francji pożarami, do macierzystej jednostki wrócili kołobrzescy strażacy. Rozmawialiśmy z nimi o ich doświadczeniach.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W cotygodniowym spotkaniu z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawiamy o bieżących sprawach społeczno-politycznych. Tym razem sporo czasu poświęciliśmy katastrofie ekologicznej na Odrze.

Czesław Hoc - kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Projekcje filmów dokumentalnych o historii jazzu, warsztaty muzyczne oraz spotkania z muzykami - tak wyglądały cztery dni pierwszych warsztatów jazzowo-muzycznych „Młodzi Melomani” w Ustroniu Morskim.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu podsumowano program Eko-Pracownia realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie.

relacja Mariusza Wolańskiego

O nowo założonej scholi w największej kołobrzeskiej parafii oraz istocie śpiewu podczas liturgii rozmawiamy z ks. Adamem Pałką.

ks. Adam Pałka

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz

mw/aś