fot. pixabay.com
Połamane drzewa, zalane ulice i piwnice, to skutki nawałnicy, która przeszła nad Pomorskiem. Strażacy odnotowali ponad sto interwencji w całym województwie.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, do 18.30 odnotowano 103 interwencje w związku z nawałnicami, które przeszły przez województwo pomorskie: - Strażacy wyjeżdżali do wypompowania wody z zalanych piwnic, ulic i połamanych drzew.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: wejherowskim - 28, bytowskim - 13, Gdańsku - 11, kartuskim - 10 oraz kościerskim - 7. Na skutek ulewy w Gdańsku kierowcy mieli kłopoty z przejazdem kilkoma ulicami, które zalała woda.

Z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się też kierowcy na Obwodnicy Trójmiasta po zderzeniu dwóch samochodów w Karczemkach na trasie w kierunku Łodzi.

Potężne nawałnice przeszły nad Pomorzem także w poniedziałek, wyrządzając wiele szkód m.in. w: powiecie sztumskim, powiecie tczewskim, Trójmieście, Redzie, Pucku i Władysławowie. Według danych Gdańskich Wód miejscami w Trójmieście spadło 30 litrów wody na metr kwadratowy.

red./PAP/rz/ar

Czytaj więcej