fot. pixabay.com
Wraz z wysokim temperaturami, mieszkańcy Koszalina zaczęli skarżyć się na nieprzyjemny zapach z pojemników na odpady BIO.

Jak poinformował Polskie Radio Koszalin Tomasz Uciński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej - wpływ na taki stan rzeczy ma pojawienie się w pojemnikach odpadków, które nie powinny się tam znaleźć.

- Duża część odpadów w BIO pojemnikach jest zepsuta - podgniłe owoce czy warzywa. Tego nie powinno się tam wyrzucać. Tylko i wyłącznie odpady zielone - takie jak obierki czy warzywa - wyjaśnił Tomasz Uciński.

Prezes PGK dodał, że w ubiegłym roku placówka odebrała aż 13 tysięcy ton odpadów BIO, z których udało się wyprodukować kompost: - Okoliczni rolnicy odebrali od PGK ok. 6,5 tys. wytworzonego kompostu. To poprawia strukturę gleby i powraca w naturalnej formie na regionalne pola.

PGK Koszalin w dniach 23-27 sierpnia planuje kolejną w tym roku akcję mycia pojemników na odpady BIO. Zgodnie z umową podpisaną z Urzędem Miasta - takie pojemniki są myte cztery razy w roku.

kc/od

Posłuchaj

relacja Katarzyny Chybowskiej