fot. MKKS Żak Koszalin/Facebook
Tak wynika przynajmniej ze zdjęć opublikowanych na Facebooku i Twitterze koszalińskiego klubu.

„Za nami start okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023 w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Wszyscy zawodnicy zostali poddani w poniedziałek przez Andrzeja Sominkę, fizjoterapeutę Grzegorza Sienkiewicza, trenera personalnego Adriana Dziełakowskiego i panią Martynę Dowhań testowi FMS, który docelowo ma wykluczyć dysfunkcje ruchowe. Zostały także wykonane: test polegający na sprawdzeniu aktywności mięśniowej oraz badanie analizy składu ciała. We wtorek kolejne poranne zajęcia, a wieczorem spotykamy się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie - przed nami pierwszy wspólny trening” - czytamy na Facebooku Żaka Koszalin.

Na dołączonym zdjęciu, podobnie jak na tym opublikowanym na Twitterze, można zauważyć Rafała Knapa. Oznacza to, że plotki o objęciu przez niego funkcji pierwszego trenera Żaka Koszalin prawdopodobnie się potwierdziły. Knap, który w minionym sezonie prowadził Księżaka Łowicz, zastąpił na tym stanowisku Piotra Ignatowicza. Klub na razie nie chce komentować sprawy.
46-letni Knap wcześniej pracował przez dwa lata w Weegree AZS Politechnice Opolskiej. Szkoleniowiec w grudniu 2021 roku z powodów rodzinnych odszedł z klubu i wyjechał do Stanów Zjednoczonych.

W przeszłości Rafał Knap był koszykarzem. Na pozycji silnego skrzydłowego reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków, Spetech Bielsko-Biała czy Cracovii. Jeden sezon spędził także w PLK, jako zawodnik Płyty Grajewo Białystok.

red./rz