fot. prk24.pl
Osoby, które nie zarezerwowały wcześniej pobytu na długi weekend na Pojezierzu Drawskim, miały spory problem ze znalezieniem noclegów w hotelach, pensjonatach, agroturystyce, a nawet polach namiotowych.

Turyści, którzy zawitali w okolice Drawska Pomorskiego w ten weekend podkreślali, że wybierają ten region ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze. Zaznaczali też, że w porównaniu z wcześniejszymi latami, odwiedza go coraz więcej osób. - Wyjątkowe oblężenie, zwykle było mniej turystów. To efekt przede wszystkim wyjątkowych i czystych jezior. Jest też całkiem dobra infrastruktura turystyczna - podkreślali.

Jak zaznaczali turyści, Pojezierze Drawskie to nie tylko atrakcje wodne czy rowerowe. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy m.in. historii i offroadu. - Korzystam z tras Zachodniopomorskiego Szlaku Turystyki Mobilnej. Właśnie one kilka lat temu mnie zachęciły do odwiedzin tego regionu i są powodem moich powrotów w te tereny - tłumaczył jeden z turystów.

Perłą Pojezierza Drawskiego jest Drawski Park Krajobrazowy. Składa się na niego aż 8 rezerwatów, 300 pomników przyrody i prawie 50 jezior, w tym jedne z najczystszych w kraju.

kch/zn

Posłuchaj

turyści (cz.2) turyści (cz.1)