Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Flotę Polskiej Żeglugi Bałtyckiej wzbogaci kolejny prom. Prezes Zarządu spółki Andrzej Madejski podpisał umowę na pozyskanie nowej jednostki dla swojej floty. Będzie to czarter nowo powstałego promu z prawem pierwokupu.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W cotygodniowym spotkaniu z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o bieżących wydarzenia w życiu społecznym i gospodarczym regionu.

Czesław Hoc - kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia

Rusza budowa wiaduktu przy wyjeździe z Budzistowa. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat w regionie. W Studiu Kołobrzeg rozmawialiśmy z mieszkańcami i relacjonowaliśmy fragmenty oficjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

relacja Mariusza Wolańskiego

Gościemi Studia Kołobrzeg był kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny i Krzesimir Dębski oraz Janusz Nykiel - skrzypek z zespołu The 5th season. Muzycy opowiedzieli m.in. o projekcie "Cztery pory roku" na jazzowo oraz o miejscu jazzu w polskiej przestrzeni muzycznej.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Ogrodnik Miejski Monika Buśko-Kuś opowiedziała Mariuszowi Wolańskiemu o pomysłach i realizacji projektów upiększania i ukwiecania Kołobrzegu.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Moniką Buśko-Kuś

Z rolnikami rozmawialiśmy o tegorocznych żniwach. Okazuje się, że pomimo wiosennej suszy i wzrostu kosztów produkcji tegoroczne zbiory rolnicy uważają za udane.

relacja Małgorzaty Abramowicz

W Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie rozpoczęły się kolejne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, tym razem rangi ogólnopolskiej.

relacja Mariusza Wolańskiego

W Gościnie zakończył się pierwszy polsko-ukraiński obóz integracyjny młodzieżowych drużyn pożarniczych. Młodzi druhowie pod okiem fachowców przez tydzień nabywali i szlifowali potrzebne w pożarnictwie umiejętności.

relacja Małgorzaty Abramowicz

Studio Kołobrzeg przygotowali: Mariusz Wolański i Małgorzata Abramowicz
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz