fot. Jarosław Ryfun
Błyskawicznie znikająca liczba wolnych miejsc noclegowych to wyraźny sygnał, że nadmorskie miasto w najbliższych dniach czeka oblężenie turystów.

Potwierdziła to Kinga Marczak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w jednym z kołobrzeskich hoteli: - W czwartek i piątek mieliśmy bardzo dużo telefonów od osób, które w ostatniej chwili decydują się, żeby do nas przyjechać. Pokoje na długi weekend są już wyprzedane.

Przygotowania do przyjęcia większej liczby gości poczynili także restauratorzy: - Robimy wciąż zakupy, przygotowujemy zapasy. Jesteśmy zabezpieczeni. W długi weekend wydłużymy godziny pracy i będziemy czynni do białego rana.

Napływ turystów to też wyzwanie dla policji. Rzeczniczka kołobrzeskiej komendy sierż. szt. Karolina Seemann powiedziała, że mundurowi prowadzą wzmożone działania kontrolne: - Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kontrolują zarówno ruch pieszy, jak i kołowy w mieście i jego rejonach, wszędzie tam, gdzie jest natężony ruch.

Działania policjantów wspierają funkcjonariusze oddziału prewencji policji w Szczecinie oraz funkcjonariusze adaptacji zawodowej.

ma/aj

Posłuchaj

Kinga Marczak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w kołobrzeskim hotelu kołobrzescy restauratorzy sierż. szt. Karolina Seemann, rzeczniczka kołobrzeskiej komendy