fot. galeriabwa.pila.pl
Czasem mówi się, że kontakt z wartościową sztuką w niewielkich miejscowościach jest utrudniony, i że wielkie nazwiska wystawiają się tylko w centrach kulturalnych takich jak Warszawa czy Kraków. Czy tak jest? O tym rozmawialiśmy w poniedziałkowej audycji.

Okazuje się, że w średniej wielkości miastach można tak zorganizować działania miejsc wystawienniczych, że zaproszenie z wystawą uznanych artystów nie stanowi problemu.

Tu jednak pojawia się także pytanie, czy w ogóle warto „sztukę wyższą” prezentować w miastach takich jak Koszalin, Słupsk czy Piła? Działalność galerii sztuki współczesnej pokazuje, że tak, i że nawet wakacyjny okres jest dobrym czasem, by edukować ludzi w tym zakresie.

Zatem zajrzyjmy do Piły, do Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego, które jeszcze niedawno miało w nazwie usługi plastyczne, by sprawdzić jak można prowadzić galerię, by przyciągać tłumy zwiedzających.

Z Edmundem Wolskim, dyrektorem pilskiego BWA rozmawiała Katarzyna Kużel.

materiał Katarzyny Kużel

Jak się okazuje, nie trzeba metropolii, by dobrze funkcjonowała taka placówka jak Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego, a teraz tylko pozostaje nam zaczekać na kolejne świetne wystawy.