fot. pixabay.com
Jak w każdą niedzielę, Arkadiusz Wilman na antenie Polskiego Radia Koszalin mówił o katolickich wydarzeniach minionych dni.

Wczoraj w Wyższym Seminarium Duchownym zakończyły się dziewięciodniowe rekolekcje wakacyjne dla małżonków i rodzin. Ich treść stanowiły założenia Programu na Miłość i Życie, stworzonego przez ks. Jarosława Szymczaka i Agnieszki Rogalskiej z archidiecezji warszawskiej. Ten program od kilku miesięcy jest realizowany na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

„Magazyn katolicki”, cz. 1

Podobne rekolekcje dla rodzin odbędą się w dniach 8-15 sierpnia w skrzatuskim Domu Pielgrzyma. Miejsca są tylko na liście rezerwowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie fundacji bogubliskie.pl.

Bursztynowe tabernakulum jest w kształcie statku. Ma koić sztormy codzienności. A spotkanie z Jezusem - dawać wiatr w żagle życia. Po trzech latach badań i prac konserwatorskich w południowo-wschodniej kaplicy kościoła Mariackiego w Darłowie powstała kaplica całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Magazyn katolicki”, cz. 2

Kaplica adoracji w darłowskim kościele Mariackim jest otwarta w dni powszednie od godziny 7 do 19.

Jutro w Czaplinku rozpoczyna się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus. Czas PJ to dwa etapy - pierwszy to rekolekcje, które poprowadzi ks. Michał Olszowski SCJ. Drugi etap to czas wyjścia do uczestników festiwalu Pol’and’Rock, który w tym roku odbywa się na Pojezierzu Drawskim.

„Magazyn katolicki”, cz. 3

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji - Wspólnota św. Tymoteusza z Archidiecezji Łódzkiej. Tegoroczny Przystanek Jezus zyskał patronat Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz aprobatę bp. Edwarda Dajczaka.