fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego w tym tygodniu przyjęli: Barbara Dykier - wójt gminy Słupsk, dr Wojciech Gajewski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Łączy nas Słupsk, Jan Lange - radny z Platformy Obywatelskiej oraz Anna Mrowińska - radna z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, od października słupscy seniorzy będą musieli mieć Kartę Mieszkańca, aby skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Projekt władz miasta spotkał się z sprzeciwem, ponieważ wielu starszych mieszkańców ma problem z wypełnieniem formularza on-line, co jest niezbędne do otrzymania dokumentu. Po protestach seniorów słupski magistrat postanowił uruchomić trzy punkty, gdzie zainteresowane osoby mogą ze wsparciem urzędnika złożyć wniosek o wydanie karty. Słupszczanie uzyskają pomoc w wypełnieniu formularza online w małym ratuszu, Aktywatorze Startupów (ul. Tuwima 34) oraz w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, przy ul. Niedziałkowskiego 6.

Anna Mrowińska przypomniała na naszej antenie, że darmowe przejazdy nie przysługują seniorom ustawowo, a reguluje je prawo miejscowe: - Oburzenie słupszczan wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie otrzymali dostatecznych informacji. Słupska Karta Mieszkańca pozwala uhonorować osoby, które odprowadzają w mieście podatki, a z nich są finansowane darmowe przejazdy dla seniorów. Mieszkańcy muszą zadać sobie pytanie, czy chcą płacić za bezpłatną komunikację miejską dla osób spoza Słupska.

- Powinniśmy skupić się na informowaniu słupszczan, dlaczego wprowadzamy taki wymóg. Reagujemy na wszystkie sygnały seniorów, stąd decyzja o utworzeniu punktów, gdzie w założeniu Karty Mieszkańca pomagają im urzędnicy - dodał dr Wojciech Gajewski.

Podczas piątkowej audycji goście Piotra Głowackiego skomentowali także decyzję Rady Ministrów w sprawie powiększenia granic Słupska oraz odnieśli się do problemów z rekrutacją uczniów do szkół średnich.

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”