fot. www.slupsk.pl
Jak poinformował rzecznik rządu i słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Müller, w ramach Rządowego Programu rozwoju Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026, dodatkowe 20 mln złotych zostanie przeznaczonych na rozwój gminy Słupsk, 10 mln na rozwój powiatu słupskiego, a kolejne 10 milionów - miasta Słupsk.

„To pieniądze na rozwój tych terenów i zwiększenie potencjału gospodarczego. To również szansa na zaadoptowanie nowych terenów w Słupsku, przy równoczesnym wsparciu dla gminy Słupsk i korzyści dla całego regionu” – napisał w mediach społecznościowych rzecznik rządu.

Rządowy Program rozwoju Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, został poszerzony o dodatkowe fundusze. „Początkowo do regionu miało wpłynąć 115 mln zł, dziś ta suma jest dużo większa - to aż 335 mln zł” – napisał Piotr Müller.
Jak poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej rzecznik rządu, program zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej zakłada również przekazanie 200 milionów złotych na dokończenie słupskiego ringu. - Szykują się przełomowe zmiany w komunikacji drogowej mieszkańców regionu słupskiego. Rząd zatwierdził 200 milionów złotych na dokończenie budowy ringu miejskiego w Słupsku - przekazał słupski poseł PiS.

Dodatkowe fundusze w ramach Rządowego Programu rozwoju Ziemi Słupskiej to konsekwencja przedłużenia przez rząd tego programu - z 2024 do 2026 roku.

red./zn