zdjęcie poglądowe/ fot. prk24.pl
Słuchacze Radia Słupsk zauważyli, że lampy, m.in. przy ulicy Kołłątaja, nie wyłączają się w godzinach porannych, kiedy jest już jasno.

- Wszyscy powtarzają hasła o konieczności oszczędzania energii. A tymczasem przy ulicy Kołłątaja oświetlenie uliczne działa po godzinie 5.00. Moim zdaniem, szczególnie w tych czasach, urzędnicy powinny zwracać szczególną uwagę na takie sprawy - przekazał jeden z naszych słuchaczy.

Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zapewnił na naszej antenie, że usterki oświetlenia zostaną wkrótce naprawione: - System sterujący lampami ulicznymi działa zgodnie z zegarem astronomicznym. Dla każdego dnia jest przypisana inna godzina uruchamiania i wyłączania oświetlenia. Oczywiście może zdarzyć się awaria tego sterownika, w takich przypadkach zawsze reagujemy. Nasze służby techniczne praktycznie przez cały rok dokonują korekt systemu sterującego lampami ulicznymi.

Słupski ZIM zachęca osoby widzące usterki w funkcjonowaniu oświetlenia do kontaktu pod nr. tel.: +48 573 421 014, +48 573 421 016, +48 59 841 00 91 oraz za pomocą poczty elektronicznej: sekretariat@zimslupsk.pl.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa