zdjęcie poglądowe/ fot. prk24.pl
Dwudniowa impreza powraca do nadmorskiej miejscowości po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Organizatorzy zapowiadają masę atrakcji.

Przegląd rozpocznie się w sobotę o godz. 16. 00 prezentacją dynamicznej musztry paradnej na trasie obejmującej ulice Kościelną i Słoneczną. Po niej orkiestry pomaszerują do muszli koncertowej w Parku Kultury i Wypoczynku, na deskach której dokonają prezentacji scenicznej.

W tym roku sobotnim utworem obowiązkowym dla artystów będzie „Czeremszyna” autorstwa Stanisława Żuka. Muzycy zaprezentują także dowolne trzy kompozycje. Widzowie mogą spodziewać się znanych standardów muzyki polskiej i światowej. W niedzielę wszystkie orkiestry wspólnie wykonają takie utwory jak: „Od Tatr do Bałtyku”, „Happy Marcing” i „Orkiestry Dęte”.

Łączna pula nagród w tegorocznej odsłonie przeglądu wynosi 25 tys. złotych. Na czele trzyosobowego jury Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych będzie stał Mirosław Chilmanowicz - wybitna postać w świecie muzyki orkiestrowej.

Organizatorzy wydarzenia informują, że w sobotę na trasie przemarszu orkiestr, w godzinach 16:00 - 17.00 będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

red./mt