fot. Sebastian Ferens/ Polskie Radio Koszalin
Pozostawienie miejsc parkingowych, rozwiązania techniczne mające uchronić przed zalaniami posesji oraz niewycinanie zdrowych drzew - to główne postulaty mieszkańców, które zgłosili w czasie środowego spotkania z przedstawicielami Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

- Mamy nadzieję, że ZIM weźmie pod uwagę przedstawione postulaty. Każda przebudowa ulicy powinna służyć głównie jej mieszkańcom. Cały czas wierzę, że władza jest dla ludzi, a nie odwrotnie i nasze prośby zostaną uwzględnione - powiedzieli uczestnicy spotkania w ratuszu.

Do postulatów mieszkańców ul. Sułkowskiego odniósł się na naszej antenie Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku: - Obecnie przy tej ulicy „kierowcy parkują, jak chcą”. Projekt przebudowy musi powstać zgodnie z przepisami. Jeżeli pozwolą na to warunki techniczne, to stworzymy nowe miejsca do parkowania, jednak na pewno nie będzie ich tyle, co teraz.

- Pozostawimy, drzewa, które są zdrowe i nie zagrażają bezpieczeństwu. Faktycznie obecnie ulica Sułkowskiego jest narażona na zalewanie, jednak po wymianie nawierzchni to ryzyko będzie ograniczone - dodał nasz rozmówca.

Więcej w poniższej rozmowie.

sf/mt

Posłuchaj

relacja Sebastiana Ferensa