fot. Mariusz Wolański/prk24
Czek na blisko 3,5 mln złotych na ręce Grzegorza Starczyka, wójta gminy Dygowo, przekazał dziś kołobrzeski poseł PiS Czesław Hoc. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę remizy strażackiej w Piotrowicach oraz na budowę sali gimnastycznej w Czerninie.

- To jest konkret - mówił poseł Hoc, przekazując czek w obecności m.in. strażaków ochotników z Piotrowic, którzy nie kryli radości. - Teraz mamy zwykły blaszak. A będziemy mieć remizę z prawdziwego zdarzenia - podsumowała druhna Marlena Brzezińska.

Wszyscy podkreślali wielkie zaangażowanie ochotników w pomoc uchodźcom z Ukrainy. - Myślę, że to jest jeden z przykładów na to, że wachlarz działań strażaków jest dziś olbrzymi. To już nie tylko gaszenie pożarów - mówił wójt Grzegorz Starczyk.

Po uroczystości samorządowcy i parlamentarzysta przenieśli się na plac budowy Centrum Kultury w Dygowie. W nowoczesnym budynku znajdować się będzie m.in. zaplecze sportowe, przedszkole, sala widowiskowo-konferencyjna, biblioteka. Inwestycja zmierza ku końcowi, ale na finiszu pojawiły się problemy. Wójt Dygowa przyznaje, że wobec wzrostu cen materiałów i usług budowlanych, brakuje pieniędzy na wykończenie. - Koszty tego zadania były szacowane blisko dwa lata temu - wyjaśniał. - Ale nie wyobrażam sobie byśmy, mam nadzieję ze wsparciem, o którym będę rozmawiał, tej inwestycji nie zakończyli - powiedział.

A goście byli tym, co na palcu budowy centrum zobaczyli, zachwyceni. - Widok z tarasu jest przepiękny. Jestem pod wrażeniem. Cieszy zwłaszcza to przedszkole dla 75 dzieci - mówił poseł Hoc, dodając, że inwestycja otrzymała już 8,5 mln dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To olbrzymie przedsięwzięcie, z rozmachem. Rasel Dygowo będzie miał wspaniałe zaplecze - dodał Henryk Carewicz, radny PiS z sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

mw/zas

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego