zdjęcie poglądowe/ fot. prk24.pl
Nasi słuchacze zwracają uwagę, że przejazd ulicą Górną stanowi spory problem ze względu na zaparkowane pojazdy na skraju jezdni.

Duża część osiedlowych uliczek w Słupsku jest zakorkowana, a znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Jedną z taki ulic jest Górna na Osiedlu Hubalczyków. Jednak dla części mieszkańców jeszcze większy problem stanowi przejazd jezdnią, która jest dwukierunkowa.

- Naszym zdaniem organizacja ruchu na ul. Górnej powinna być jednokierunkowa. Kierowcy mijający się na tej drodze wielokrotnie nie chcą sobie ustąpić przejazdu. Sam ostatnio byłem świadkiem bijatyki z tego powodu. Nawet pogotowie miało wielokrotnie problem z przejazdem ulicą Górną - powiedział jeden z mieszkańców.

Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zaznaczył na naszej antenie, że ewentualna zmiana organizacji ruchu w tym miejscu, może zostać wprowadzona po ukończeniu remontu ulicy Łady-Cybulskiego: - Problem jest nam doskonale znany, jednak to rozwiązanie obecnie pogorszyłoby bezpieczeństwo przy wjeździe w ulicę Hubalczyków. Poprosimy Słupski Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o kolejną analizę tego pomysłu po ukończeniu prac drogowych w okolicy.

Rozwiązaniem problemu komunikacyjnego na ulicy Górnej mogłoby być poszerzenie jezdni kosztem okolicznej zieleni, jednak na ten pomysł nie zgadza się inna grupa mieszkańców osiedla.

Więcej w poniższym materiale.

/mt

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego