fot. PRK24
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Maciej Makselon - wiceburmistrz Szczecinka, Mariusz Getka - szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Witold Przewoski - prezes Stowarzyszenia Miłośników Militarnych Historii Bornego Sulinowa.

Maciej Makselon wskazał m.in. na trwające w mieście inwestycje: - Ulica Koszalińska jest ostatnią, która wymagała pilnego remontu. Odnawiamy jej nawierzchnię. Niestety miejsca parkingowe musieliśmy utworzyć kosztem zieleni, ale wszędzie w mieście, gdzie tylko możemy, sadzimy nowe drzewa. Każdego roku chcemy coś w naszej miejskiej przestrzeni uporządkować, odnowić. W następnym roku powstanie słoneczny taras, zbudowany z naturalnych materiałów. W tym roku nie udało nam się uzyskać dokładnej dokumentacji m.in. na rozbiórkę starych pomostów. (...) Obecnie przygotowujemy się do większej liczby osób odwiedzających Szczecinek w drodze na Pol’and’Rock Festival.

Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka

Mariusz Getka podsumował początek sezonu na Pojezierzu Drawskim: - Na wybierających wypoczynek na Pojezierzu Drawskim czeka mnóstwo możliwości. Możemy zdecydować się na turystykę aktywną, ale też wylegiwać się na licznych plażach nad czystymi, malowniczymi jeziorami. Warto wybrać się na kajaki, rowery, czy uprawiać turystykę konną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści są widoczni na każdym kroku. Turystyka namiotowa przechodzi renesans. Coraz częściej widzimy ludzi biwakujących, czy przyjeżdżających camperami. Przygotowujemy też wciąż trasy piesze i rowerowe. Ścieżka Szczecinek - Borne Sulinowo - Łubowo, która pomoże uniknąć natężenia dużego ruchu drogowego, jest w trakcie realizacji. Nasz region jest na nowo odkrywany i obecnie wszystkie miejsca mamy zajęte.

Mariusz Getka, szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Witold Przewoski opowiedział o nadchodzącym czterodniowym zlocie militarnym: - Część zlotowiczów rozbija się na polu biwakowym już w poniedziałek, mimo że oficjalnie rozpoczynamy w piątek - 12 sierpnia. Oprócz pokazów, przejażdżek pojazdami militarnymi, stoisk handlowych, czy gastronomicznych, przygotowaliśmy na ten dzień dwa koncerty i dyskotekę, m.in. o 21 wystąpi zespół Golden Life. W sobotę czeka nas m.in. przejazd kolumny wojskowej w warunkach bojowych, a także kolejne koncerty. Wystąpią Róże Europy oraz Chłopcy z Placu Broni, a po koncertach dyskoteka. W niedzielę natomiast odbędzie się pokaz kawalerii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Witold Przewoski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Militarnych Historii Bornego Sulinowa

ms/aj