fot. pixabay.com
Koszalińskie kluby, Bałtyk i Gwardia, apelują o podpisanie specjalnej petycji. Jak podkreślił prezes Gwardii Jarosław Burzak, powstanie stadionu to kwestia kilku lat i zebrania stosownego budżetu. Głos środowiska piłkarskiego może w tym pomóc.

- Chcemy pokazać, że zawodnicy i kibice czekają na taki obiekt. Mamy nadzieję na duże poparcie, które będzie zauważone. Budowa stadionu to plan, który musi rozważyć miasto Koszalin, ale bez odpowiednich środków się nie obędzie. Musimy starać się o finansowanie z różnych funduszy - powiedział prezes Gwardii.

Dariusz Płaczkiewicz, prezes Bałtyku Koszalin zauważył, że nowoczesny obiekt jest bardzo potrzebny środowisku piłkarskiemu. - Popieramy budowę stadionu, który byłby dumą, na którym moglibyśmy rozgrywać mecze w godnych dla koszalinian warunkach - oznajmił.

Z petycją można się zapoznać na stronie internetowej nowystadiondlakoszalina.pl. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu prezydent Koszalina, Piotr Jedliński wystąpił z apelem do władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego o zabezpieczenie – w przyszłych budżetach województwa – pieniędzy na budowę takiego obiektu.

kk/od

Posłuchaj

prezes Gwardii Jarosław Burzak Dariusz Płaczkiewicz, prezes Bałtyku Koszalin