fot. facebook.com/DomMilosierdzia
„W wakacje nie ma odpoczynku od Boga” - to hasło powtarzane jest co roku. Co roku widać także ogromne, religijne poruszenie na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Miejscowości wypoczynkowe odwiedza ewangelizacja nadmorska, po drogach regionu wędruje Karawana miłosierdzia, a do mniejszych miejscowości zawitała Ewangelizacja wioskowa. Tak w mijającym tygodniu było w parafii Broczyno koło Czaplinka. Kolejna odsłona Ewangelizacji Wioskowej już w drugiej połowie sierpnia - w Bukowie i Wytownie.

„Magazyn katolicki” - cz. 1.

W ubiegłą niedzielę na Górze Chełmskiej po raz piąty, po przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Dzień Kultury dla Góry. W programie nie zabrakło występów wokalnych, tanecznych, loterii z nagrodami, licytacji czy stoisk z rękodziełem oraz z tradycyjnym jedzeniem. Wszystko to w szczytnym celu na dalszą budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Polskie Radio Koszalin objęło V Dzień Kultury dla Góry patronatem medialnym.

„Magazyn katolicki” - cz. 2.

Programy dla małżeństw na miłość i życie, mają formę weekendowych warsztatów (dwie soboty) albo spotkania raz w tygodniu przez kolejne sześć tygodni. Programy odbywają się w Koszalinie, Skrzatuszu, Szczecinku i Błotnicy koło Kołobrzegu. Odbywają się także rekolekcje wakacyjne, ale wszystkie miejsca na nie są zarezerwowane. Trwają zapisy na program w Szczecinku, który odbędzie się na początku października. Więcej informacji można znaleźć na stronach diecezjakoszalin.pl oraz bogubliskie.pl.

„Magazyn katolicki” - cz. 3.