fot. pixabay.com
Zorganizowanie imprezy masowej wymaga przygotowania odpowiedniego zaplecza higieniczno-sanitarnego, zapewnienia pomocy medycznej czy wyznaczenia dróg ewakuacyjnych. Czy organizatorzy przestrzegają wszystkich przepisów? Na m.in. to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć w środowych „Wieczornych spotkaniach”.

Pomimo najlepszego podejścia do organizacji imprezy, czasami zdarza się, że coś zakłóci porządek – komuś trzeba zapewnić dodatkową ochronę, udzielić wsparcia medycznego czy zapanować nad emocjami uczestników. Kto wtedy dba o bezpieczeństwo uczestników? Jakie spoczywają na nim obowiązki? O tym komisarz Monika Kosiec z koszalińskiej policji.

materiał Renaty Pacholczyk

Pogoda może mieć duże znaczenie w przeprowadzeniu imprez masowych w plenerze. Czy organizatorzy sięgają po opinie i porady synoptyków ? Z jakim wyprzedzeniem można określić pogodę? O to Tomasz Tran zapytał synoptyka Krzysztofa Ścibora.

materiał Tomasza Trana

W koszalińskim amfiteatrze najczęściej organizowane są koncerty dla mniej niż tysiąca osób. Z czego to wynika i jakie z tego tytułu płyną korzyści? Wyjaśniła to Anna Winnicka w rozmowie z Moniką Modłą, zastępcą dyrektora CK105 w Koszalinie.

materiał Anny Winnickiej

Sala Filharmonii Koszalińskiej może pomieścić maksymalnie 500 osób. O tym, jak zadbać o bezpieczeństwo słuchaczy, opowiedział dyrektor Robert Wasilewski.

materiał Beaty Góreckiej