fot. prk24.pl
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana do regionalnego wydania „Studia Bałtyk” przyjęli: burmistrz Tychowa Robert Falana, szef mieleńskich ratowników Leszek Pytel oraz starosta białogardzki Piotr Pakuszto.

Dzieciom z rodzin byłych pracowników PGR-ów, których rodzice złożyli wnioski w ramach rządowego programu, zostaną wydane laptopy. Burmistrz Tychowa Robert Falana powiedział, że rozdanie komputerów beneficjentom z gminy, odbędzie się do końca lipca. - Różnica w terminach wydawania sprzętu pomiędzy poszczególnymi gminami wynika z postępowań przetargowych w danych miejscowościach. Nasze postępowanie obyło się bez powtórek. Krótko czekaliśmy na dostawę sprzętu - otrzymaliśmy go już na początku lipca. Teraz pozostało sprawdzić 413 komputerów pod względem technicznym i do końca tego miesiąca powinny one trafić do dzieci - zapewnił Robert Falana.

Robert Falana, burmistrz Tychowa

W sezonie letnim mieleńscy ratownicy mają pełne ręce roboty. Leszek Pytel, szef mieleńskich ratowników, zaznaczył, że do tej pory dochodziło jedynie do pojedynczych zdarzeń. - Ratowaliśmy osoby, które miały problem z wydostaniem się z obszaru falochronów. Do tej pory najwięcej interwencji dotyczyło dzieci, które notorycznie się gubią. Od lat prowadzimy akcję „Opaska dla dzieciaczka”, która jest bardzo pomocna. Na opasce rodzic zapisuje swój numer telefonu - dzięki temu, ratownicy są w stanie szybciej pomóc zagubionemu dziecku - wyjaśnił Leszek Pytel.

Lesze Pytel, szef mieleńskich ratowników

Zakończono budowę bloku operacyjnego, który powstał dzięki prawie 6 milionom złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przed koordynatorami połączenie działalności szpitala z dwóch różnych obiektów w jeden. Piotr Pakuszto, starosta białogardzki opowiedział na antenie Polskiego Radia Koszalin, na jakim etapie jest proces ujednolicania. - Przenieśliśmy już oddział internistyczny z izbą przyjęć, który pracuje przy ul. Chopina. Do końca lipca ma być przeniesiony oddział chirurgiczny. W kolejnej transzy przeniesione zostaną ginekologia i oddział dziecięcy. Również w ramach programu Polski Ład, chcielibyśmy m.in. doprowadzić do bardzo dobrego stanu oddział ginekologiczny i oddział dziecięcy - przekazał Piotr Pakuszto.

Piotr Pakuszto, starosta białogardzki