fot. Arkadiusz Wilman
Przedstawiciele Lewicy od kilku dni jeżdżą po Polsce i przedstawiają swoje pomysły i rozwiązania dotyczące kryzysu. We wtorek Małgorzata Prokop-Paczkowska czekała przy ulicy Dworcowej na mieszkańców Koszalina i turystów.

Małgorzata Prokop-Paczkowska rozdawała we wtorek materiały informacyjne Nowej Lewicy oraz zachęcała do rozmów: - Chcemy rozmawiać o naszych problemach, o Polsce, w dogodny sposób. Nie trzeba wchodzić do biura po schodach, nie trzeba się umawiać. Można zatrzymać się, porozmawiać i próbować rozwiązać swoje problemy.

Posłanka wymieniła główne założenia pakietu antyinflacyjnego Lewicy pt. „Bezpieczna Rodzina”: - Lewica proponuje rozpocząć walkę z drożyzną. W przypadku osób biorących pożyczki na pierwsze mieszkanie - od zamrożenia WIBORU i rat kredytu. Proponujemy też ciepły posiłek w każdej szkole, być może we wrześniu sytuacja w kraju się pogorszy i nie każdego rodzica będzie stać na szkolny obiad. Chcemy też drugiej waloryzacji emerytur, by te osoby które otrzymują 2,5 tys. zł emerytury dostały chociaż o 300 zł więcej.

Letnie poselskie biuro Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej przy ulicy Dworcowej w Koszalinie będzie działało do końca wakacji w wybrane, pogodne dni.

aw/aj

Posłuchaj

Małgorzata Prokop-Paczkowska, posłanka Nowej Lewicy o letnim biurze poselskim Małgorzata Prokop-Paczkowska o programie partii