fot. facebook.com/SzensztackieSiostryMaryiwKoszalinie
W audycji poruszono również tematy odbudowy zniszczonej przez niedawne załamanie pogody iglicy z wieży kościoła św. Jacka, pielgrzymki do Sianowa k. Kościerzyny oraz nowej książki Macieja Müllera pod tytułęm „Jeden, święty, powszechny, apostolski. Spotkania z historią Kościoła abp. Grzegorza Rysia”.

Niewielkie Sianowo koło Kościerzyny co roku staje się miejscem pielgrzymek tysięcy wiernych. Znajduje się tutaj figura Maryi i Dzieciątka Jezus, która czczona jest przez katolików od wielu lat. Kaszubski Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej przyciąga pielgrzymów nie tylko z Kaszub, ale i całej Polski. Do Królowej Kaszub wyrusza również pielgrzymka z Koszalina.

ks. Tadeusz Kanthak

Odpust w w Sianowie, k. Kościerzyny już w najbliższą niedzielę a koszalińska pielgrzymka wyrusza z Miastka w środę.

Iglica z wieży kościoła św. Jacka w Słupsku zostanie odbudowana. Obiekt ucierpiał podczas piątkowego załamania pogody i wichury, która przeszła nad miastem. Odłamany element wbił się w dach zabytkowego kościoła i go uszkodził.

ks. Zbigniew Krawczyk

Pieniądze na odbudowę iglicy i dachu mają pochodzić m.in. z ubezpieczenia budynku. Koszt odbudowy nie jest jeszcze znany.

Niedawno na rynku księgarskim pojawiło się uzupełnione wznowienie książki „Jeden, święty, powszechny, apostolski. Spotkania z historią Kościoła abp. Grzegorza Rysia”. Redaktorem tego wydawnictwa jest Maciej Müller, który między innymi odpowiedział nam na pytanie: Czy zdaniem biskupa Rysia są jakieś tematy, których lepiej nie poruszać w historii Kościoła?

Maciej Müller

Z Maciejem Müllerem rozmawiała Katarzyna Kużel.

Już dziś na Górze Chełmskiej, przy powstającym Centrum Turystyczni-Pielgrzymkowym odbędzie się V Dzień Kultury dla Góry. To projekt stworzony przez Szensztacki Instytut Sióstr Maryi, które w ten sposób chcą przywrócić tradycje kulturowe tego miejsca. O szczegółach tegorocznej imprezy opowiedziała nam siostra Eligia Pawlisz.

siostra Eligia Pawlisz

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na kolejne etapy budowy Centrum Turystyczno-Pielgrzymkowego na Górze Chełmskiej.