fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. prk24
Jarosław Rochowicz i Mariusz Wolański dziś są na Regionalnych Zawodach Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody w podkołobrzeskim Budzistowie. W radiowym plenerowym studiu Radiowego Klubu Obieżyświata nasi dziennikarze rozmawiają z wieloma ciekawymi Gośćmi.


Sławomir Albiński, właściciel biura turystycznego, miłośnik Kołobrzegu

- To już jest udany sezon - powiedział Sławomir Albiński, właściciel biura turystycznego, pytany o turystyczne prognozy na tegoroczne lato. Pierwszy Gość naszego plenerowego studia w Budzistowie nie ukrywał, że odwiedzający Kołobrzeg oraz okoliczne miejscowości kuracjusze i wczasowicze są oczarowani pięknem miasta. - Natomiast ja w Kołobrzegu najbardziej lubię promenadę, bo najlepiej czuję się wśród ludzi - powiedział Sławomir Albiński.

Sławomir Albiński, właściciel biura turystycznego, miłośnik Kołobrzegu

Piotr Ostrowski prezes Polskiego Radia Koszalin i Edyta Kluk-Wisz, dyrektor programowa Polskiego Radia Rzeszów

- Kocham polskie morze i piaszczyste plaże - powiedziała Edyta Kluk-Wisz, dyrektor programowa Polskiego Radia Rzeszów. Rozgłośnie koszalińska i rzeszowska są współorganizatorami konkursu na najlepszy reportaż o tematyce morskiej. - Tegoroczny finał będzie miał miejsce w Szwecji - poinformował Piotr Ostrowski, dodając, że bardzo się cieszy z tego, że po pandemicznej przerwie konkurs znów będzie okazją do bezpośredniego spotkania się reportażystów. - A dodać należy, że reportaż, tak samo jak słuchowisko, to piękne, ale zanikające formy dziennikarskie. Istnieją tylko dzięki mediom publicznym - powiedział prezes Polskiego Radia Koszalin.

Piotr Ostrowski, prezes Polskiego Radia Koszalin i Edyta Kluk-Wisz, dyrektor programowa Polskiego Radia Rzeszów

Danuta Adamska-Czepczyńska, doktor nauk medycznych, wieloletni lekarz naczelny uzdrowiska Kołobrzeg

Podczas rozmowy z doktor Adamską - Czepczyńską poruszona została kwestia funkcjonowania Kołobrzegu jako uzdrowiska. - Kołobrzeg jako miasto turystyczne nie utrzymałoby swojej renomy, gdy nie był uzdrowiskiem - powiedziała doktor. Zwróciła uwagę na konieczność zachowania równowagi pomiędzy postępującym zurbanizowaniem miasta a dbaniem o jego walory uzdrowiskowe, w tym złoża solanki.

doktor Danuta Adamska-Czepczyńska

Paweł Michalski, dyrektor zawodów

- Temperatura jaką dzisiaj mamy jest idealna dla koni - powiedział Paweł Michalski, dyrektor zawodów w Budzistowie. Dodał, że w czasie obecnie rozgrywanych jeździeckich zmagań możliwy był start amatorów - jeźdźców bez licencji, których dużą grupę stanowią dzieci. - I to jest chyba najbardziej emocjonująca część zawodów. Dzieci bardzo swój przejazd przeżywają - powiedział Paweł Michalski.

Paweł Michalski, dyrektor zawodów

Jan Ciszek, wiceprezes koszalińskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego

Podczas rozmowy z Janem Ciszkiem, wiceszefem okręgu PZW w Koszalinie dowiedzieliśmy się, że nad morzem są górskie rzeki i wciąż jest wielu chętnych na tzw. „łowienie z plaży”. - Wciąż jest spore zainteresowanie takim sposobem wędkowania - przyznał Gość. Jak na wędkarza przystało zdradził sposoby na przygotowywanie smacznych i zdrowych potraw z ryb.

Jan Ciszek, wiceprezes koszalińskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego

Andrzej Michalski, prezes Klubu Jeździeckiego Derby oraz właściciel ośrodka w Budzistowie

Rozmowa z Andrzejem Michalskim poświęcona była m.in. obecnym zawodom, ale też bardzo ambitnym planom na najbliższą przyszłość. - To wielki wysiłek organizacyjny, ale te wielka radość - powiedział Gość. Dodał, że rozwój ośrodka to wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom zawodników, którzy coraz liczniej przyjeżdżają do Budzistowa ceniąc sobie optymalne warunki stworzone dla koni i jeźdźców.

Andrzej Michalski, prezes Klubu Jeździeckiego Derby oraz właściciel ośrodka w Budzistowie