fot. Mariusz Wolański
W Kołobrzegu zakończył się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej o Puchar Bałtyku w Siatkówce Plażowej im. Wojciecha Klęsk. Przez 5 dni na 15 boiskach walczyło prawie 280 zespołów reprezentujących wszystkie województwa w Polsce.

Obok Polaków wystąpiły też drużyny z Czech, Łotwy i Ukrainy. Młode siatkarki i siatkarze walczyli w kategoriach młodzik, junior i kadet.

- To była bardzo duża impreza, dobrze zorganizowana i reprezentująca wysoki poziom rozgrywek - zgodnie mówili biorący udział w Turnieju.

Głównym organizatorem zawodów był Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. Prezes Marek Mierzwiński nie krył satysfakcji i podkreślił rosnącą wśród młodzieży popularność siatkówki plażowej. - Po raz kolejny wyszła nam wspaniała impreza. Taka, o której marzyłem przez wiele lat. Przyjechały do nas drużyny z całej Polski, a także z zagranicy: żeńska drużyna z Czech oraz Łotysze i Ukraińcy. Z roku na rok, obserwujemy coraz większe zainteresowanie - zaznaczył prezes Marek Mierzwiński.

Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej o Puchar Bałtyku w Siatkówce Plażowej im. Wojciecha Klęsk odbył się w Kołobrzegu już po raz 22.

mw/aś

fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański

Posłuchaj

relacja Mariusza Wolańskiego