fot. Małgorzata Abramowicz
Koncert ewangelizacyjny na Skwerze Pionierów, wspólny posiłek i zabawy dla dzieci - piknikiem rodzinnym zorganizowanym przez parafię Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny kończą się obchody związane z 50-leciem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

- Parafia katedralna obchodzi w tym roku podwójny jubileusz, dlatego zależało nam, by zakończenie odbyło się w centrum miasta, wśród wszystkich kołobrzeżan - podkreślił współorganizator pikniku Krzysztof Ukleja ze Wspólnoty Odnowy w Duchu św. „Metanoia”.

- Dzisiejsze wydarzenie to kołobrzeski akcent jubileuszowych uroczystości. Piknik jest już mniej oficjalny - spontaniczny i radosny. Świętujemy jednocześnie 50-lecie diecezji i 40-lecie naszej parafii - mówił Ukleja.

Zadowolenia nie krył także gospodarz bazyliki, ks. dr Andrzej Pawłowski, który powiedział, że piknik swoją formą wzbogacił uroczystości. - Dzisiaj kończymy nasze parafialne obchody 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Cieszę się, że robimy to w tak radosny sposób - rodzinnym piknikiem czy koncertem - mówił ks. Pawłowski.

Piknik, na który zaproszeni są wszyscy kołobrzeżanie, potrwa do wieczora.

ma/aś

Posłuchaj

ks. dr Andrzej Pawłowski Krzysztof Ukleja