fot. www.powiat.kolobrzeg.pl
Dziś obradowała rada powiatu kołobrzeskiego. Podczas sesji radni m.in. zapoznali się z informacjami Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu na temat stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w regionie.

Wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś zaznaczył, że jest zadowolony ze stanu bezpieczeństwa w powiecie. W jego ocenie służby pracują na bardzo wysokim poziomie. - Mamy ponad 160 policjantów i kilkudziesięciu strażaków, którzy stają na wysokości zadania. Statystyki pokazują, że spada zarówno przestępczość, jak i liczba interwencji - podkreślił.

Sprawozdanie o działaniach w zakresie ochrony przeciwpożarowej wygłosił komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Krzysztof Makowski, który zwrócił uwagę na szereg działań prewencyjnych i kontrolnych prowadzonych przez strażaków m.in. w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. - Działań związanych z weryfikacją obiektów jest zawsze bardzo dużo, ale przed sezonem letnim ta liczba jeszcze się zwiększa. Takie miejsca, jak hotele czy pensjonaty muszą być odpowiednio zabezpieczone - zaznaczył.

Komendant Krzysztof Makowski podkreślił, że ubiegły rok szczególnie obfitował w wydarzenia, które nie były bezpośrednio związane z pożarami, ale powodowane były sytuacją pandemiczną, walką ze skutkami wichur, czy wojną na Ukrainie.

mw/zn

Posłuchaj

Jacek Kuś, wicestarosta kołobrzeski Krzysztof Makowski, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu