fot. archiwum prk24.pl
Nawet cztery lata trzeba czekać na wizytę w poradniach słupskiego szpitala. Tak długie terminy są spowodowane m.in. brakiem kadry medycznej oraz pandemią COVID-19.

- Zdajemy sobie sprawę z długiego czasu oczekiwania do lekarzy specjalistów. Ta sytuacja nie wynika jednak z opieszałości personelu medycznego - od ponad roku do naszych poradni zgłasza się znacznie więcej pacjentów. Jest to spowodowane m.in. pandemią COVID-19, podczas której dostęp do opieki medycznej był utrudniony. Dodatkowo w całej Polsce występuje problem z brakiem lekarzy - przekazał Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala.

Nasz rozmówca zaznaczył na naszej antenie, że problem z długim oczekiwaniem na wizytę w słupskich poradniach mogą rozwiązać lekarze z Ukrainy: - W naszym szpitalu pracuje już 40 osób z tego kraju, jednak muszą zostać wdrożone w nasze procedury i muszą oni podszkolić język zanim rozpoczną leczenie pacjentów. Podejrzewamy, że jakiś czas nasze działania przyniosą skutek i kolejki w naszych poradniach będą mniejsze.

Na stronie internetowej: terminyleczenia.nfz.gov.pl pacjenci istnienie możliwość sprawdzenia, jaki jest czas oczekiwania na wizytę u lekarza w danej przychodni. Z kolei pod bezpłatnym nr telefonu 800 190 590 można zgłosić konsultantowi problem z dostępem do świadczeń medycznych.

Więcej w poniższym materiale.

mk/mt

Posłuchaj

materiał Marcina Kamińskiego