fot. bibliotekakoszalin.pl
W kulturalnym wydaniu „Wieczornych spotkań” sprawdziliśmy, z jakich ciekawych wydarzeń mogli skorzystać mieszkańcy naszego regionu. Zajrzeliśmy m.in. na warsztaty odbywające się w Zagrodzie Jamneńskiej.

Warsztaty artystyczne „Tu był kiedyś park”, prowadzone przez Weronikę Teplicką – artystkę wizualną, były jednym z kulturalnych elementów weekendu w Koszalinie.

Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o historii Koszalina i stworzyć przy użyciu igły i nici, obrazy inspirowane dawnymi i aktualnymi mapami Koszalina. Pracom, które odbyły się w ramach projektu „Pamięć miasta – Koszalin” przyglądała się Katarzyna Kużel.

materiał Katarzyny Kużel

Ciekawe warsztaty odbyły się również w minioną niedzielę w Zagrodzie Jamneńskiej w ramach jarmarku pod hasłem „Naturalnie w Jamnie”. Joanna Lejtan wybrała się tam z mikrofonem.

materiał Joanny Lejtan

Ostatnie dni obfitowały w interesujące wydarzenia kulturalne, a zaliczyć można do nich m.in. promocje najnowszego tomiku wierszy Elżbiety Juszczak pt. „Pasterze dolin”. Tomik podzielony został na dwa cykle – tytułowy oraz „Wiejski ogród rozkoszy”. Poezja jest niestety coraz mniej popularna - zauważa autorka.

materiał Katarzyny Kużel