fot. Jarosław Ryfun
To pomysł grupy trenerów z Koszalina, którzy chcą przekonać koszalinian, że aktywność fizyczna to fantastyczny sposób na spędzenie czasu i poprawienie sobie samopoczucia. Zajęcia trwają od czerwca do końca sierpnia, na plaży w Wodnej Dolinie.

Jeden z inicjatorów wydarzenia Andrzej Sominka zapewnił, że przygotowany wachlarz ćwiczeń jest na tyle szeroki, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: - Przygotowaliśmy ćwiczenia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych i emerytów. Dobierzemy treningi w taki sposób, aby każdemu ta aktywność na świeżym powietrzu odpowiadała. Na uczestników czekają profesjonalni trenerzy, którzy cały czas służą pomocą i dobrą radą - podkreślił.

Uczestnicy zajęć podkreślają, że to świetny pomysł dla osób, które chcą rozpocząć regularne treningi: - To fajna inicjatywa, dzięki której możemy spróbować takiego typu aktywności i poznać ludzi, którzy pomogą nam ją polubić. Ćwiczenia nie są trudne, a cały plan treningowy jest dostosowywany dla każdego uczestnika. Poza tym, to po prostu fajna zabawa - tłumaczyli.

Zajęcia odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie już w niedzielę o godz. 18. Przypominamy, żeby zabrać ze sobą wodę.

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej