fot. Jarosław Ryfun
Ponad 30 stopni  Celsjusza w cieniu, a na plaży tłum urlopowiczów. Czy korzystając z pięknej pogody, pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa?

Nad polskie wybrzeże razem z wczasowiczami dotarła słoneczna, wakacyjna pogoda. Jednak, aby po plażowaniu zostały nam jedynie piękne wspomnienia i olśniewająca opalenizna, musimy przestrzegać kilku zasad. - Przestrzegamy ludzi, by się zasłaniali, nosili nakrycia głowy, schładzali co jakiś czas w morzu, ale powolutku, by nie narażać organizmu na szok termiczny - wyliczał Damian Wnuk, ratownik na kołobrzeskiej plaży.

Przypominamy, podczas upałów minimum to wypicie dwóch litrów wody dziennie, nakrywanie głowy i ramion, kremy z wysokim filtrem, dla dzieci SPF 50. Lekarze nie zalecają przebywania na słońcu w okolicach południa. Natomiast do wody wchodzimy stopniowo się schładzając i  nigdy pod wpływem alkoholu. W czasie upałów szczególnie powinny na siebie uważać osoby z wysokim ciśnieniem krwi.

Zapraszamy do wysłuchania materiału o bezpiecznym plażowaniu, który przygotowali Małgorzata Abramowicz i Mariusz Wolański, życząc wszystkim udanego urlopu.

ma/mw/zas

Posłuchaj

materiał M. Abramowicz i M. Wolańskiego